poster

Prokletstvo gladnih

Curse of the Starving Ones (1994)

драма | САД
Режисер: J. Michael Mcclary

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10

СОДРЖИНА

Ова филмска верзија казалишног комада Сама Схепарда смјештена је у педесете године овог стољеќа. Јамес Wоодс игра Wестона Татеа, фармера и алкохоличара. Wестон вози големи камион зарѓалог крова који сликовито показује у каквом се стању налази цијела његова фарма. Wоодс и његова самодопадна жена Елла (Катхy Батес) имају двоје дјеце која морају одрастати у увјетима крајње неимаштине. Сиромашна фармерска обитељ упорно се нада да ќе се ствари промијенити набоље и да ќе изаќи из кризе, а њихово вјеровање стално подгријава хоштаплер и варалица Таyлор. Син Wеслеy (Хенрy Тхомас) бијег од стварности тражи у писању поезије, и покушава на тај начин из очаја и равнодушности извуќи своју сестру Емму (Кристин Фиорелла). Боља времена, меѓутим, никако да доѓу...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  денес
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  денес
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.