ANDREW ROBINSON

Актерот:

 1. ...
  Killer
 2. ...
  Harman Sullivan
 3. ...
  Pat Reavis
 4. 4. Кобра (1986), филм
  ...
  Detective Monte
 5. ...
  Larry
 6. ...
  Harvey
 7. 7. Fatal Charm (1990), филм
  ...
  Sheriff Harry Childs
 8. ...
  Sergeant Botnick
 9. ...
  Sean Braddock
 10. ...
  Garak
 11. ...
  The Super Super
 12. ...
  Senator

Режисер:

 1. 2. Генералка (2004), серија

Сцеарист:

 1. 2. Megas XLR (2004), серија
 2. 3. G.I. Joe: Renegades (2010), серија
  ...
  (writer)
 3. ...
  (storyeditor)
 4. 8. Thunderbirds Are Go (2015), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.