Џестро, Книгата и нивните чудовишта сѐ уште се на слобода. Во нивната потрага по изгубената магична книга, тие стануваат сѐ помоќни и се работи за време пред да можат да го освојат целото кралство.
Џестро, Книгата и нивните чудовишта сѐ уште се на слобода и предизвикуваат хаос во целото кралство. Нема безбедно место. Во нивната потрага по изгубената магична книга, тие стануваат сѐ помоќни и се работи за време пред да можат да го освојат целото кралство. Витезите Нексо сега се ефикасна единица за борба против чудовиштата, но сепак мораат да ги унапредат својата опрема и моќите Нексо за да се справат со сѐ поголемата закана. Мрачните тајни од минатото почнуваат да се прикажуваат во длабоката меморија на холографскиот волшебник Мерлок 2.0 кога станува нејасно кој е вистинскиот злобен гениј, Џестро или Книгата на чудовиштата?

Беше на каналите:

Hayatovci  Hayat TV  RTL  Cartoon Network  RTL Kockica  SUPER RTL  Hayat Plus  

ПРЕПОРАКИ
 • Потокот на Крег (2018)

  петок
  image
  Земете го својот меч од тоалетна хартија и следете ги најдобрите другари Крег, Џеј-Пи и Келси додека го истражуваат потокот во својот крај – безграничен детски...
 • Бебе (2021)

  петок
  image
  Tommy, Chuckie, and the Rugrats crew return for all-new adventures.
 • Shinkalion (2018)

  петок
  image
 • Моланг (2015)

  петок
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.