СОДРЖИНА

Кримиќ о приватном детективу који путује далеко у унутрашњост на Југ да помогне старој пријатељици. Леw Харпер (П. Неwман) из Лос Ангелеса долази у јужњачку провинцију истраживати пријетње његовој бившој блиској пријатељици Ирис Девереауx (Ј. Wоодwард). Наиме, Ирис се боји да ќе њихов бивши возач испричати њезином мужу да га вара. Меѓутим, та је прича тек намрешкана површина језера чије дубине крију немилосрдну борбу за вриједан терен богат нафтом, особне интересе локалног полицајца, као и разгранату мрежу лажи, уцјене и убојства, која би могла угрозити и Харперов живот...

Слики

Смрт у базенуСмрт у базенуСмрт у базенуСмрт у базену

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изправителен дом (2010)

  недела
  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  недела
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Пресметката кај Спероу Крик (2018)

  недела
  image
  Ганон е поранешен полицаец чијашто вечера ја прекинуваат далечни истрели од автоматско оружје. Преку полициската радиостаница тој слуша дека еден вооружен напаѓач...
 • Праведно убиство (2008)

  недела
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.