СОДРЖИНА

Супруга и један партнер погинуќе током пљачке, а Чарли и Харман успевају да побегну. Након што се буду сакрили и пребројали новац, схватиќе да је плен много веќи од очекиваног. 750.000 долара које су украли уствари припадају мафији која у тој банци пере новац. Чарли је свестан да ќе им осим полиције на трагу убрзо бити и мафијаши. Док покушава да пронаѓе неког ко ќе им израдити лажне пасоше, директор банке Бојл, веќ је унајмио плаќеног убијицу Молија да их пронаѓе и врати новац

Слики

Чарли ВорикЧарли ВорикЧарли ВорикЧарли ВорикЧарли Ворик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  денес
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  денес
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  денес
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  денес
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.