Brad Turner

actor

Режисер:

 1. 2. 21 Jump Street (1987), серија
 2. 5. Marker (1995), серија
 3. 6. Никита (1997), серија
 4. 8. Први талас (1998), серија
 5. 9. Da Vinci's Inquest (1998), серија
 6. 15. Андромеда (2000), серија
 7. 16. Mysterious Ways (2000), серија
 8. 19. 24 сата (2001), серија
 9. 20. Алијас (2001), серија
 10. 21. Mutant X (2001), серија
 11. 23. Лас Вегас (2003), серија
 12. 24. Врсте 3 (2004), филм
 13. 28. Vidovitiot (2006), серија
 14. 30. Хаваи 5-0 (2010), серија
 15. 31. Домовина (2011), серија
 16. 33. Тајни круг (2011), серија
 17. 34. Алкатраз (2012), серија
 18. 35. Превозник (2012), серија
 19. 37. Првобитни (2013), серија
 20. 38. Легенди (2014), серија
 21. 39. Сталкер (2014), серија
 22. 41. Хеликс (2014), серија
 23. 42. Угризена (2014), серија
 24. 43. Дердевил (2015), серија
 25. 45. Мекгајвер (2016), серија
 26. 47. Нестали (2017), серија
 27. 48. Неxт (2020), серија
 28. 50. Одатле (2022), серија
 29. 52. Accused (2023), серија

Продуцент:

 1. 1. 24: Redemption (2008), филм
  ...
  co-executive producer
 2. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.