СОДРЖИНА

Set 18 months where Season 6 of '24' left off, former government agent Jack Bauer is in a self-imposed exile in the fictitious African country of Sangala where he hopes to escape from a U.S. investigation of him for his past methods, and to run from his past. Bauer works at a mission school for orphaned children run by his friend Carl Benton. The country is at the mercy of a rogue warlord general named Juma who is plotting a coup to overthrow the government and his right-hand man Colonel Dubaku, is abducting orphan boys and forcibly recruiting them into Juma's army. Bauer and Benton must work together to save the dozen or so boys and try to get them out of the country before Juma takes over. Meanwhile in Washington D.C., it is Inauguration Day where the outgoing President Noah Daniels is handing over the presidency to the first female president Allison Taylor (Cherry Jones). Hearing about the coup, Daniels wants to evacuate the country before it falls to the rogue general, while ...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подготвена или не (2019)

  среда
  image
  Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот...
 • 30 минути или помалку (2011)

  среда
  image
  Испорачувачот на пици Ник се судира со криминална шема кога го киднапираат двајца криминалци кои му врзуваат бомба на градите и му кажуваат дека има само неколку...
 • Основна линија (2010)

  среда
  image
  Бејслајн е сомнителен диско клуб во центарот на Источен Лондон. Редиците до него редовно се протегаат низ цела улица. Дени работи како обезбедувач, ги раздвојува...
 • Хирокин (2012)

  среда
  image
  Хиркоин е самурај на постапокалиптичниот период, кој е натеран на тежок избор. Мора да избере дали ќе ги одмазди убиствата на сопругата и детето или ќе помогне во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.