Режисер:

 1. 1. Вожња (1998), филм
 2. 7. 90210 (2008), серија
 3. 10. Складиште 13 (2009), серија
 4. 11. Кугар Таун (2009), серија
 5. 13. Zeke and Luther (2009), серија
 6. 15. Пан Ам (2011), серија
 7. 18. Првобитни (2013), серија
 8. 20. Флеш (2014), серија
 9. 21. Црнкасти (2014), серија
 10. 22. Survivor's Remorse (2014), серија
 11. 24. Играчи (2015), серија
 12. 25. Империја (2015), серија
 13. 26. Роузвуд (2015), серија
 14. 27. Џесика Џонс (2015), серија
 15. 28. Доказ (2015), серија
 16. 29. Dig (2015), серија
 17. 33. Shooter (2016), серија
 18. 35. Лук Кејџ (2016), серија
 19. 38. 911 (2018), серија
 20. 39. Манифест (2018), серија
 21. 44. P-Valley (2020), серија
 22. 45. Праведник (2021), серија
 23. 46. Run the World (2021), серија
 24. 48. Ноќни агент (2023), серија

Сцеарист:

 1. 1. Вожња (1998), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.