Според сценарио на Стив Луисон, серијата „Играчи ги истражува животите на една група поранешни и сегашни фудбалери. Двејн Џонсон го игра Спенсер Стресмор, пензиониран спортист. Други ликови во серијата се: Чарлс, поранешен професионален спортист, кој ја бара својата следна кариера; Рики, многу компетитивен и продуховен професионален спортист; Џо, финансиски советник, кој напорно се труди да се вклопи во ситуацијата; Џејсон, ексклузивен спортски агент; Вернон, професионален спортист, кој е посветен на своето семејство; Џули, сопругата на еден поранешен професионален спортист; Стефани Мајклс, репортерка на ЕСПН, која е во врска со Спенсер; како и Тина, вдовица на еден од најблиските пријатели на Спенсер.

Се прикажува на каналите:

HBO3  

Беше на каналите:

HBO2  Stinet  HBO  

Следна епизода:

26.8.22
21:35
Играчи 3, Еп. 3
26.8.22
22:05
Играчи 3, Еп. 4
ПРЕПОРАКИ
 • Тоталцар (2011)

  денес
  image
  Totalcar is Hungary's most popular automotive TV series, mixing industry-leading visuals with down-to-earth commentary and humor. It's TopGear for the east.
 • That's So Weird! (2009)

  денес
  image
  A show starring wacky, silly, humorous skits sometimes based on other shows for example Daniel Cook.
 • Смрт во рајот (2011)

  денес
  image
  „Смрт у рају“ прати британског полицајца који на свој осебујан начин разоткрива мистериозна убојства на Карибима. Радња се одвија око лика строгога британског...
 • Пун месец (2017)

  денес
  image
  Ferit Aslan (Can Yaman) is a very successful businessman, and is extremely organized. He wants the same manner of organization in both his private and...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.