PëRMBLEDHJE

A 30 years odyssey: the world's most intriguing artists and thinkers from the fields of visual art, music, filmmaking, acting, literature, philosophy, politics, business and science, are asked the same question: "Why are you creative?"

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Unë jam Ali (2014)

  image
  Nga producentët e dokumentarit: 'Në kërkim të Sugar Man'... Një portret i detajuar, mbi burrin që fshihet pas legjendës... Një luftëtar, vëlla, dashnor, baba i...
 • Loja e fildishtë (2016)

  image
  Aktivistët e kafshëve të egra, nisen drejt Afrikës për t'i shpallur luftë gjuetarëve të paligjshëm dhe përpiqen për t'i dhënë fund tregtisë së paligshme të...
 • Led Zeppelin (2004)

  image
  Historia e bandes muzikore qe revolucionalizoi rock-un boteror - Led Zeppelin.
 • Amerika në Romë (1998)

  image
  Një udhëtim sentimental nga regjisori Gianfranco Pannone për të gjetur aktorët e tij të preferuar të kinemasë italiane 'western' të viteve 1960-të dhe 70-të. Një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.