Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.6/10
(7 Voto)

PëRMBLEDHJE

As Spring blooms, rival house flippers who once dated, Jules Briggs and Lance Waddell, end up owning dual sides of a dilapidated duplex. They decide ownership of the entire complex will be signed over to the flipper whose renovated side rents for the most money and start a flipping contest. Word of the "dueling duplexes" reaches the editor of Innovative Designs, who offers the winner a magazine spread. They lock horns trying to out-DIY each other, rekindling their romance along the way.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Rome in Love (2019)

  image
  An actress's dreams come true when she lands the lead role in a remake of Roman Holiday.
 • Dhjetë gjëra që duhet të bëjmë para se të ndahemi (2020)

  image
  Pasi Abigeil, një nënë beqare e dy fëmijëve, mbetet shtatzënë pas një aventure prej një nate me Benin, dyshja e çuditshme përpiqet që të krijojë diçka që...
 • Christmas on Ice (2020)

  image
  The story of Courtney Bennett, a former Olympic skating hopeful who teaches skating classes and runs the city's outdoor public skating oval in the Common behind...
 • Mr. Write (2016)

  image
  When the executives at Heartstrings Press wants to drop Michael Rothchild's (Corey Sevier) next romance book, junior editor, Dori Shephard (Charlotte Sullivan),...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.