PëRMBLEDHJE

The Tunisian-French Laura is a young woman that lives with her Orthodox Jewish family in the Jewish community in the suburbs of Paris. Her mother is a widow that left Tunisia; her sister Mathilde is having troubles in her marriage because she repressed her sexual desire based on her misunderstandings of the principles of her religion. Laura is an open minded student of philosophy and works cleaning a school in the nightshift. While Laura feels a strong passion and desire for her Muslin Algerian colleague, her sister finds that her husband had an affair with a woman and looks for an advisor that helps her to interpret the true meaning of love and the duties of a married woman.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Loja (2011)

  image
  Filmi suedez. Bazuar në ngjarje të vërteta. Në Gothenburg të Suedisë, një gup djemsh të moshës 12- 14 vjeç grabisin në vazhdimësi fëmijë të tjerë duke përdorur...
 • Rregullat e Teatrit (2004)

  image
  Një kostumografe krijon dhe nxit një revolucion në teatrot e Londrës në shekullin XVII duke interpretuar Desdemonën e Otellos. Çfarë do të ndodhë me aktorin që...
 • Bonjour Paris (2017)

  image
  Filmi francez. Një grua tek të tridhjetat, e sapo kthyer në Paris pas vitesh që jeton jashtë vendit, detyrohet të ndërtojë një jetë të re për veten e saj pasi...
 • KLOVER BEND (2002)

  image
  Gruaja e një polici vritet kur familja e tij ndodh me një grabitje gjatë pushimeve. Për sfidën e babait të tyre gjatë goditjes së pengjeve, fëmijët tani e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.