Vlerësimi: 9.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.6/10
(213 Voto)

PëRMBLEDHJE

Ky është portreti i jetës së Vito Korleones ndërkohë që djali i tij forcon edhe më shumë pushtetin e sindikatave të tyre në vitet 50.

Fotot

Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2Kumbari 2

Rishikime


Rishikuar nga hymie
e martë, 23 mars 2021 11:55 e paradites
The Godfather Part II is the finest sequel ever made and sits alongside the original Godfather as the two best films ever made. The film is divided into two main parts - the story of a young Vito Corleone (flawlessly acted by Robert De Niro) and the rise to power of Michael Corleone as the head of the family.

Francis Coppola collaborated with many of the crew members of the first film and again achieves a quite superb period piece thanks to the cinematography of Gordon Willis and set... (më shumë)
Pelqe rishikimin
0 Komentet

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.