poster

BERKLI

BERKELEY (2005)

Dramë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Bobby Roth
FilmBox Stars RS | e mërkurë | 22:25

Vlerësimi: 5.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 1/10

PËRMBLEDHJE

"Punim e Famë: Konflikt në Shtëpi" shënon mbarim i kësaj trilogjisë epike, hulumtimeve të sekreteve të errëta të historisë amerikane. Në shtet që temelohet në liri religjioze, Mormonët e parë ishin rrahur, lëvizur nga shtëpitë e tyre, mbyllur, madje edhe vrarë për shkak të fesë së tyre. Filmi në mënyrë përshkruese tregon kohën e paragjykimeve, jotolerancës e përsekutimit religjioz "në shtet të liruarve".

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Horse dark (2008)

  e hënë
  image
  Diana, një mësuese baleti, kthehet në shtëpinë e familjes së saj, kur merret vesh se babai i saj vuan nga sëmundja e dementias. Në vend, gruaja merr vesh se...
 • The Bike Thief (2020)

  Sot
  image
  After a delivery driver's moped is stolen, he must find it before he loses everything else.
 • Versus (2019)

  Sot
  image
  Inspired by true events. A wealthy teenager is the victim of a brutal assault. He goes off the deep end in his thirst for revenge.
 • Zotëria i kuajve (1998)

  Sot
  image
  Një vajzë adoleshente hipur mbi një kalë goditet nga një kamion. Për të shëruar vajzën e saj të plagosur dhe kalin, nëna i çon ata në Montana për tu rikuperuar në...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.