poster

The Andromeda Strain

The Andromeda Strain (1971)

Fantashkencë, Thriller, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Robert Wise
Pink SciFi & Fantasy | 26.5.24 | 05:18

Vlerësimi: 7.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.8/10
(5 Voto)

PëRMBLEDHJE

A satellite crashes near a remote desert town, releasing a lethal extraterrestrial virus and forcing a team of scientists to race against time to find a cure. Robert Wise's sci-fi thriller based on Michael Crichton's novel, starring Arthur Hill, David Wayne, James Olson and Kate Reid.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dosjet (1998)

  image
  David Duchovny, Gillian Anderson. Dy agjentët e F.B.I-së, Fox Mudler dhe Dana Scully, hetojnë ngjarje që mund të provojnë se jashtëtokësorët gjenden në tokë...
 • Donnie Darko (2001)

  image
  Doni Darko nuk shkon mirë me familjen, mësuesit dhe shokët e tij të klasës. Por ai arrin të gjejë një shoqe shumë të mirë, Greçenin, e cila pranon të shoqërohet...
 • Prestigji (2006)

  image
  Bazuar në romanin e Christopher Priest. Nga regjisori Christopher Nolan. Me Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson etj. Pasi një prej...
 • Cypher (2002)

  image
  në përpjekje për të siguruar një jetesë më të mirë, pranon të punojë si informator kompanish në Digikorp. Morgani takohet me një grua misterioze dhe e kupton që...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.