poster

The Fine Art of Separating People from Their Money

The Fine Art of Separating People from Their Money (1996)

Dokumentar | Gjermani
Regjia: Hermann Vaske

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.0/10

PëRMBLEDHJE

An examination of the evolution of commercials as an artistic medium, featuring interviews with media luminaries who relate how the in-your-face stylistic conventions of commercials have influenced feature films and the visual arts. A documentary film talking about art and advertising divided in three parts: 1. Crossing Over - from cinema to ads from ads to cinema 2. Humour - How humour affects us in advertising 3. Shock - The way shock is used to sell

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.