poster

The Tulip Bubble

The Tulip Bubble (2013)

Dokumentar, Histori | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Klaus Steindl

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.3/10

PëRMBLEDHJE

1637: in an incomparable attack of collective madness and boundless greed, the country's citizens put their money into market speculation - involving derivatives, futures, options and investment certificates - all for tulip bulbs.

Skenaristi:
Narratori: Sean Pertwee
KOHëZGJATJA: 54 min

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.