poster

Children of the Mist

Children of the Mist (2021)

Dokumentar | Vietnam
Regjia: Ha Le Diem

Vlerësimi: 7.6/10

PëRMBLEDHJE

In the misty mountains of northern Vietnam, a Hmong teenage girl faces the challenges of growing up. In Di's traditional culture, girls marry as early as 14. But at school she learns there are alternatives.

KOHëZGJATJA: 92 min

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.