LAJME Faqja 878

Planet e Princ Harry-t dhe Meghan Markle

• e diel, 29 mars 2020 2:50 e pasdites

Pasi njoftuan se do të largoheshin nga pallati mbretëror për
një jetë private në Kanada, çifti Meghan Markle dhe Princ Harry kanë në plan që
të shtojnë familjen e tyre.
Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ata janë gati për një fëmijë
të dytë. Burime pranë çiftit thuhet se ata do ta vënë në plan këtë gjë sapo të

Taulant Xhaka feston ditëlindjen: Zoti dhe gruaja më dhanë dhuratën më të bukur

• e diel, 29 mars 2020 10:57 e paradites

Futbollisti i njohur Taulant Xhaka ka festuar ditëlindjen e tij. Ai përmes një postimi në Instagram tregoi se Zoti dhe gruaja i bënë dhuratën më të bukur në këtë ditëlindje dhe ky ishte djali i tij.
Xhaka nuk e ka fshehur emocionin dhe ndjesinë e bukur e të bërit baba, ku i premton djalit të tij se do ta mbrojë përgjithmonë.

Kur Leze Qena dhe Adem Mikullovci luanin bashkë në skeçe humori (VIDEO)

• e shtunë, 28 mars 2020 10:30 e pasdites

Aktorja e madhe shqiptare Leze Qena, iku në amshim ditë më parë duke lënë të pikëlluar gjithë komunitetin artisitk, si dhe mbarë shqiptarët kudo që janë, shkruan KultPlus.
Pas ikjes së saj, aktori i njohur Adem Mikullovci mallëngjeu të gjithë me një shkrim në rrjetin social Facebook, për dhimbjen dhe pikëllimin e madh me t’u ndarë nga mikja dhe kolegia e tij.

Jahjaga mundet nga babai në lojën e shahut

• e shtunë, 28 mars 2020 7:25 e pasdites

Ish presidentja e Shtetit të Kosovës, Atifete Jahjaga, po i kalon ditët e karantinës në mënyrë interesante.
Ajo në Facebook ka postuar një fotografi ku shihet duke luajtur shah e babanë e saj, për të cilin tha se ishte duke e fituar.
“1:2 për Babën!” ka shkruar Jahjaga tek përshkrimi i imazhit të postuar, së basku me mesazhin #rriNshpi “.

Njihuni me Eleonora Dusen, aktoren e madhe italiane të teatrit

• e shtunë, 28 mars 2020 6:30 e pasdites

Harrimi nuk mund ta përpijë një emër si Eleonora Duse, përjetësia e së cilës është skalitur në memorien e një arti që nuk i kanë munguar korifejt. Ajo konsiderohet si më e madhja aktore italiane e teatrit të traditës. Sot kur galerinë e mbretërimit skenik e popullojnë emra të pafund, mbetet tepër e vështirë të dilet në një konkluzion të tillë, por dukshëm këtij emri i ofrohet një gjithëpranim.

Rihanna publikon këngën e re pas 3 vitesh, por fansat mbeten të zhgënjyer

• e shtunë, 28 mars 2020 8:30 e paradites

Fansave të Rihannës iu desh të prisnin 3 vjet për të dëgjuar muzikë të re nga ylli i pop-it. Këngëtarja në bashkëpunim me reperin PartyNextDoor sollën këngën “Believe it”.
Në këngën e cila nuk është e publikuar me videoklip, por vetëm në versionin audio, Rihanna këndon shumë pak dhe ky fakt i ka zhgënjyer së tepërmi fansat.

Finalja e Top Talent 3, triumfon QUEST STYLE GROUP

• e shtunë, 28 mars 2020 12:36 e paradites

Dhjetë javët emocionuese të Top Talent 3 u përmbyllën me finalen e madhe: një natë emocinuese, një spektakël plot surpriza, e në fund pesë çmime për më të mirët, e padyshim në fund, përzgjedhja e Top Talent 3.

Koronavirusi nuk kursen as këngëtarin e njohur

• e premte, 27 mars 2020 11:35 e pasdites

Koronavirusi nuk ka kursyer as personazhet e famshëm. Së fundmi është raportuar se sëmundjes nuk i ka shpëtuar as këngëtari i grupit të njohur të muzikës rrok Rammstein, Till Lindemann.
57-vjeçari është dërguar në terapi intensive për shkak të
problemeve me frymëmarrjen. Sipas gazetës gjermane Bild, më 15 Mars Lindemann ka

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.