FILMA Faqja 1

 • Hobit: Një udhëtim i paparashi

  e enjte

  9.12.21

  07:00

  Hobit: Një udhëtim i paparashi

  The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

  Me Martin Freeman, Ian McKellen, Ken Stott, Cate Blanchett. Film kandidat për 3 çmime Oskar dhe 42 çmime të tjera. Një aventurë e papërsëritshme nga regjisori i trilogjisë 'Zoti i Unazave' dhe bazuar në romanet e...

 • Ernesti Shpëton Krishtlindjen

  e enjte

  9.12.21

  07:40

  Ernesti Shpëton Krishtlindjen

  Ernest Saves Christmas (1988)

  Komedi; Ernesti ndihmon Babagjyshin e Vitit të Ri, që të gjejë pasardhësin e tij.

 • Barbi Raperonzola

  e enjte

  9.12.21

  08:29

  Barbi Raperonzola

  Barbie as Rapunzel (2002)

  Në këtë përrallë, Barbi është një artiste që me anë të pikturës arrin të gjejë rrugën e arratisjes nga kështjella, për të shpëtuar princin e saj.

 • Konan, barbari

  e enjte

  9.12.21

  08:40

  Konan, barbari

  Conan the Barbarian (2011)

  Një kërkim, që fillon si hakmarrje personale e një luftëtari të zjarrtë kimerian, shumë shpejt kthehet në një betejë epike kundër rivalëve si elefantë, përbindësha të tmerrshëm dhe e shanseve të pamundura. Ndërkohë që...

 • Van Helsing

  e enjte

  9.12.21

  09:05

  Van Helsing

  Van Helsing (2004)

  Perbindeshi i njohur Van Helsing dergohet ne Transilvani per te ndaluar Drakulan I cili po perdor Dr. Frankeshtainin dhe njeriun ujk per planet e tij te liga.

 • Arrëthyesi dhe katër mbretërit

  e enjte

  9.12.21

  09:40

  Arrëthyesi dhe katër mbretërit

  The Nutcracker and the Four Realms (2018)

  Një vajzë e re transportohet në një botë magjike të ushtarëve prej xhenxhefili dhe një ushtrie minjsh.

 • Xhek Hanteri dhe thesari i humbur i Ugaritëve

  e enjte

  9.12.21

  10:50

  Xhek Hanteri dhe thesari i humbur i Ugaritëve

  Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit (2008)

  Ugarit: Ana, një qytet i lashtë, i zhdukur për mijëra vjet nën rërën e një shkretëtire siriane, u zbulua përsëri në vitin 1922. U rizbulua pa thesarin e tij legjendar, plot me flori dhe bizhuteri, i cili duket të jetë...

 • Aventura e një Elfi

  e enjte

  9.12.21

  10:50

  Aventura e një Elfi

  Saving Santa (2013)

  Një elf që pastron stallat, zhytet në telashe kur zbulon se është i vetmi që mund të ndalojë pushtimin e Polit të Veriut. Në fakt, pikërisht ai vetë, pa e ditur shkaktoi këtë pushtim. Që të zgjidhë situatën, ai duhet...

 • Xhek Hanter dhe ylli i parajsës

  e enjte

  9.12.21

  11:15

  Xhek Hanter dhe ylli i parajsës

  Jack Hunter and the Star of Heaven (2009)

  Xhek Hanter merr informacione se “Yll Hyjnor”: ndoshta është në Turqi. Gjurmë më e mirë është Amen Antaki, shitësi i antikave, i biri i të cilit, Faud shkonte në shkollë me Nadjën. Por Litman vjen deri ermin e...

 • Epoka e akullnajave 3

  e enjte

  9.12.21

  11:15

  Epoka e akullnajave 3

  Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009)

  Ngjarja më e rëndësishme në dy milionë vjet do të marrë përmasa të tjera. Bota do të ketë një skuadër të re heronjsh që do të shkojnë aty, ku asnjë kafshë tjetër s'ka guxuar të shkelë. Bëhuni gati për fillimin e një...

 • Zathura: Aventurë në Hapësirë

  e enjte

  9.12.21

  11:25

  Zathura: Aventurë në Hapësirë

  Zathura: A Space Adventure (2005)

  Dy vëllezer që grinden gjithmonë me njëri-tjetrin do ta gjejnë veten në një hapësirë të mistershme e të errët dhe gjatë udhëtimit të tyre fantastik do të zënë miqesi me një astronaut te çuditshëm.

 • Shenja e pilivesës

  e enjte

  9.12.21

  11:50

  Shenja e pilivesës

  Dragonfly (2002)

  E shoqja e Xho Derrou vdiq gjatë një misioni të kryqit të kuq. Edhe pse ateist, ai fillon të besojë se ajo kërkon të komunikojë me të përmes pacienteve të tij në shtratin e vdekjes, për t'i thënë diçka të rëndësishme.

 • Hugo

  e enjte

  9.12.21

  12:00

  Hugo

  Hugo (2011)

  Në Parisin e 1931-shit, një jetim, i cili jeton brenda një stacioni treni, mbart mbi vete misterin e lënë nga babai i tij i ndjerë

 • Xhek Hanter dhe kërkimi pas varrezës së ehnatonit

  e enjte

  9.12.21

  12:25

  Xhek Hanter dhe kërkimi pas varrezës së ehnatonit

  Jack Hunter and the Quest for Akhenaten's Tomb (2008)

  Xhek Hanter takohet me Liz Xhonson, operative i NSA-së, e cila i shpjegon që obelisk me simbole ugarite, të cilin në Egjipt gjeti dr. Lena Halstrom, lidh faraonin Akinajen me thesarin e Ugaritit.

 • Kuvendi i Shtrigave

  e enjte

  9.12.21

  13:40

  Kuvendi i Shtrigave

  The Covenant (2006)

  Katër miq fshehin një sekret 300 vjeçar. Ata janë magjistarë, pasardhësit e një kuvendi shtrigash të shekullit të 17 të. Por kur djali i pestë i dëbuar shfaqet befas dhe kërcënon se do të vrasë të dashurit e tyre, ata...

Emri « 1 2 3 4 5 6 » Mbiemri
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.