poster

Një shoqe nga fshati

Një shoqe nga fshati (1980)

Komedi | Shqipëri
Regjia: Piro Milkani
Tring Shqip | e enjte | 15:32

Vlerësimi: 8.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10
(26 Voto)

PëRMBLEDHJE

Kinokomedi që pason "Zonja nga qyteti". Ollga përgatitet të shkojë në konferencën e gruas aktiviste ku do të flasë për eksperiencën e saj në lidhje me luftën kundër koncepteve konservatore. Gjatë një atmosfere të ngrohtë, Ollga i këndon ninullën e parë nipit të saj të porsalindur: "Na ishte njëherë një Ollgë që mbahej si zonjë... Kohët kaluan dhe zonja u bë një nga ne, një shoqe nga fshati".

Fotot

Një shoqe nga fshati

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.