poster

Njeriu me shenje

Scarface (1983)

Krim, Dramë, Aksion | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Rete 4 | 22.6.24 | 23:37

Vlerësimi: 8.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.1/10
(168 Voto)

PëRMBLEDHJE

Skenari: Oliver Stone. Me Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer. I cilësuar si një nga 100 filmat më të mirë të të gjitha kohërave.Toni Montana është një emigrant kubanez, ambicia e të cilit do të çojë në luftë mes organizatave dhe trafikantëve më të mëdhenj të drogës në Majami, e deri në krijimin e vetë perandorisë së tij

Fotot

Njeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNBCUNBCUNBCUNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenjeNjeriu me shenje

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Vatha e qenve (2010)

  image
  Në një instutucion rehabilitimi për të rinjtë, tre adoleshentë përpiqen të qëndrojnë jashtë teleasheve ndërsa përballen me të burgosur të dhunshëm dhe të rritur...
 • The Curse (2022)

  image
  When its new owners move in, the haunted past of a cursed home resurfaces and dark secrets come to light.
 • Zbulimi i vdekjes (2001)

  image
  Për t'ju shpëtuar borxheve të mëdha të kumarit, jo shumë i pëlqyeri Rizi Uilliams vendos të simulojë vdekjen e tij, me ndihmën e gruas së tij të shumëvuajtur,...
 • Qyteti i policëve (1997)

  image
  Sylvester Stallone, Harvey Keitel, Robert De Niro. Në një qytet në dukje të qetë, të populluar nga policët, një sherif përballet me një komplot në radhët e tyre...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.