ИЗВОР НА НОВОСТИ: МКД.мк

Бесплатна влезница во Кинотека за посетителите со велосипед

Кастинг за гласови за првиот долгометражен македонски анимиран филм

„Театарот е држава сама за себе, голема територија која го покрива целиот свет“

Годинава проект, а за три-четири години и нов театар во Прилеп

Промоција на дигитално реставрираните филмови на режисерот Ценевски

„Северниот Пол“ на режисерката Марија Апчевска доби награда во Франција

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ е распродаден во 28 земји

Азиска премиера на филмот „Медена земја“

Прикажување на филмовите на Mилчо Манчевски од 8 до 14 март

На фестивалот Бергамо ќе бидат прикажани филмовите на Карпо Година

Ретроспектива на Карпо Година на филмскиот фестивал во Бергамо

„Златна рамка“ – ревија на македонски филмови од минатата година

Филмот „Медена земја“ ќе се прикажува во кината низ цела Северна Америка

Со претставата „Пиреј“ прилепскиот театар ќе ја одбележи 69-годишнината од постоењето

Српско народно позориште гостува во МНТ

Две награди за филмот на Теона Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

„Нетфликс“, „Дримворкс“, „Картун нетворк“ се запознаа со Биби

Пет кратки филма на режисерот Игор Иванов

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на реномираниот Скрин медиа

Хуманитарна изведба на претставата „Ревизор“

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.