ИЗВОР НА НОВОСТИ: МКД.мк

Претставата „Модиљани" на МОТ

Почина актерот Славиша Кајевски

Блок на авганистански филмови во МСУ

„Театар комедија“ со мјузиклот „Боливуд“ гостува во Црна Гора

„Џифони“ во Делчево

„Театар комедија“ ќе продолжи со нормална работа, објавен е конкурс за нов директор, вели Стефоска

Вработените во Театар комедија дадоа поддршка на разрешената директорка Нора Шаќири

Шаќири Марковиќ: Моето разрешување е класичен реваншизам поради брат ми, се гледаме на Управен суд

Нора Шаќири Марковиќ разрешена од директорската функција на „Театар комедија“

Македонската продукција има капацитет, Министерството за култура и Собранието живеат во некој нивен свет

Документарците на Горан Радовановиќ за Душан Макавеев и Петер Хандке во Кинотека

Поради деновите на жалост за трагедијата во Бугарија, МНТ ги откажува претставите

Вечерва три претстави на МОТ

Со „Привлечен ѓавол“ започна претставувањето на ирската кинематографија

„Жени“ - премиера во Битола

Teaтарот „Сенки и облаци“ со изведба на „Алиса и чудата“ во Москва

„Стела“ освои сребрена плакета на Фестивал на филмови за деца во Индија

Шведскиот документарец „Модна ревија: Од ’Глада Худик‘ до Њујорк“ вечерва во Кинотека

Премиера на претставата Тирамису на Интимен театар од Битола

Утре премиера на „Колку убав погреб“ во Штип

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.