ИЗВОР НА НОВОСТИ: МКД.мк

Заврши „Синедејс“, најдобар филм „Сама на мојата свадба“

Вечерва завршува „Синедејс“, премиера на „Еј!“ на Васил Христов и доделување награди

Денеска на „Синедејс“ филмови од Сорентино, Годар и Форман

Во Скопје се снимаат урбаните сцени од филмот „Врба“ (ФОТО)

Во кино „Фросина“ вечерва почнува „Синедејс“

Вечерва балетски перформанс Метаморфоза на Ивана Коцевска

Недела на современ дански филм во Кинотека

Филмот „Коливо“ ќе се натпреварува на „Тирана филм фест“

Почна снимањето на „Врба“, новиот филм на Милчо Манчевски (ФОТО)

На фестивалот во Кардиф награда за најдобар странски филм за „Златна петорка“ на Тренчовски

Недела на современ јапонски филм од утре во Кинотека

„Охридско лето“ ќе соработува со Љубљански фестивал

Филмот на Милчо Манчевски „Бикини Мун“ се врати во Њујорк

Нема забрана за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Фестивалот „Киненова“ почнува со „Ругање со Христос“, проблем со влезници

Ретроспектива на македонски филмови во киното „Тушканац“ во Загреб

Велешкиот театар со „Синиот портокал“ на „Бела ноќ“ во Скопје

Јужнокорејскиот кинематограф Кјонг Пјо Хонг добитник на Златна камера 300 (ФОТО)

Босанско-македонската копродукција „Буре барут“ вечерва во МНТ

Maџели се враќа во МНТ, в сабота премиера на „Еден месец на село“

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.