IZVOR NOVOSTI: МКД.мк

„Златна рамка“ за Игор Поповски, Ирена Јовчевска и Сара Климоска

ДФРМ бара редефинирање на финансирањето на македонскиот филм

Кинотека на Македонија - Омаж за Неда Арнериќ

Хатиџе: Сега сакам малку раат, си имам работа со пчелите

Влада: Три милиони денари за екипата на „Медена земја“

„Паразит“ е првиот странски филм што освои Оскар за најдобар филм

Aтиџе Муратова: Не добивме Оскар, како што јас споделувам со своите пчели, така сакам и сите луѓе да споделуваат едни со други

Хатиџе Муратова: Не добивме Оскар, како што јас споделувам со своите пчели, така сакам и сите луѓе да споделуваат едни со други

„Медена земја“ не го доби ни Оскарот за меѓународен филм

„Медена земја“ не го доби Оскарот за најдобар документарец

Македонците ја чекаат оскаровската пресуда за пчеларскиот еп „Медена земја“

Вечерва доделување на Оскар, „Медена земја“ кандидат во две категории

Гардијан предвидува: „Медена земја“ ќе добие Оскар за најдобар документарен филм

В понеделник во Музејот на современа уметност филмови и разговор со култниот режисер Желимир Жилник

Хатиџе го шармира Холивуд, холивудските ѕвезди ја застануваат на улица македонската пчеларка

Хатиџе го шармира Холивуд, ѕвездите ја застануваат македонската пчеларка на улица

Македонците во САД ќе навиваат за „Медена земја“

Почина Кирк Даглас на 103 години

Велес по 20 години пак со кино

Велес после 20 години пак со кино

Почеток « 1 2 3 ... 17 18 19 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.