ИЗВОР НА НОВОСТИ: МКД.мк

„Сестри“ од Дума национален кандидат за „Оскар“

„Налеј, налеј...“ од ТВ серијата во снимање Македонија над еден милион прегледи

Рускиот „На работ“ и канадскиот „Врева“ – најдобри според средношколците на „Џифони Македонија“

Драмски театар ќе изврши привремена санација на покривот

Креативни работилници на „Џифони“

Изведен перформансот „Везилка– 100 години од раѓањето на Блаже Конески“

Џифони Македонија: Филмот „Тука сум“ на Стефан Божиновски предизвика дискусија против стереотипите во општеството

Maнчевски за „Кориера дела сера“: Никогаш не е многу од мостови на Балканот

Проекции на кратки филмови во продукција и ко-продукција на Охо во Кинотека

На фестивалот во Истанбул наградата за најдобра фотографија ја доби македонскиот филм „Исчезнатиот“

Во Прилеп отворен театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“

Премиера на „Вишновата градина“ во Турски театар

Вечерва премиера на претставата „И коњите ги убиваат, зар не?“ во битолскиот театар

Филмот „М“ на Вардан Тозија на фестивалот во Котбус меѓу шесте нa сесијата филмови во изработка

Перформанс „Драга Републико“ во зградата на Централната пошта

„Вистинскиот запад“, претстава на неформална група на млади утре и задутре во МКЦ

Филмот „Хомо“ на Игор Иванов – Изи прикажан на отворањето на фестивалот во Варна

„Никој не е безбеден, со една реченица се уништуваат луѓе“: Џони Деп повика на отпор

Вечерва проекција на „Северен пол“ во МКЦ

Јани-Петери Паси е добитник на „Златна камера 300“ на фестивалот „Браќа Манаки“

Почеток « 1 2 3 ... 32 33 34 » Крајот

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.