ИЗВОР НА НОВОСТИ: МКД.мк

Роџер Дикинс: Сакам филмови што се фокусираат на ликовите

Почна ИФФК „Браќа Манаки“, Кардинале, Дикинс и Стојнова ги добија наградите (ФОТО)

Рено - официјален превозник на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Клаудија Кардинале пристигна во Битола (ФОТО)

Четири претстави викендов на МОТ и презентација на проектот Гледај.мк

Вечерва во Битола почнува филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

„Сценографии 35“ и две претстави на МОТ

Продукциските можности и македонската кинематографија претставени на фестивал во Германија

Наградата „Ристо Шишков“ за Благоја Чоревски

Наградата „Голема ѕвезда“ на македонските филмаџии за Милица Стојанова

Слободан Унковски: Не се грижам за своето место во историјата

Кинотека на Македонија: Филмски циклус 100 години Бергман

„Златна роза“ за најдобра режија за филмот „Мејкинг Оф“ на Кузмановски

Ревија на македонски филмови во киното Синеплекс

Јани Бојаџи: министерот и премиерот дадоа „лиценци за убивање“

Награда за филмот „Ругање со Христос“ на филмскиот фестивал во Монтреал

Министерот Адеми не дозволува војниците на ОНА да се претставуваат како насилници и силувачи

Јани Бојаџи: Министерството за култура повикува на насилство и терор врз мене и врз филмот „Ругање со Христос“!

Македонските копродукции „Височините“ и „Скршено“ во Кинотека на Македонија

Во Драмски театар комеморација за Ванчо Петрушевски

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.