poster

Проповедникот со митралез

Machine Gun Preacher (2011)

Режисер: Marc Forster
CineStar TV2 | 15.8.21 | 01:00

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.23/10
(48 гласови)

СОДРЖИНА

Инспиративната вистинита приказна за Сем Чилдерс, поранешен трговец со дрога, кој минува низ неверојатна преобразба и станува спасител на стотици судански сирачиња кои се киднапирани и се присилени да станат војници.
Инспиративната вистинита приказна за Сем Чилдерс, поранешен трговец со дрога, кој минува низ неверојатна преобразба и се наоѓа себеси во неочекувана мисија како спасител на стотици киднапирани сирачиња. Џерард Батлер одлично ја игра улогата на Чилдерс, вдахновениот основач на спасувачката организација „Ангелите на Источна Африка“. Кога поранешниот член на моторџиска банда, Сем Чилдерс, носи одлука што му го менува животот, да оди во Источна Африка за да помогне да се поправат домовите уништени од граѓанската војна, тој е вџасен од неверојатните ужаси со кои се соочува ранливото население во регионот, особено децата. Игнорирајќи ги предупредувањата на поискусните хуманитарни работници, Сем основа сиропиталиште таму каде што е најпотребно, среде територијата контролирана од страна на бруталната Армија на Божјиот отпор (ЛРА), која е одметната милиција што ги присилува младите да станат војници дури и пред да станат тинејџери. Но, за Сем не е доволно да ги засолни потенцијалните жртви на ЛРА. Решен да спаси што е можно повеќе деца, тој предводи оружени мисии длабоко во непријателската територија за да ги спаси киднапираните деца, враќајќи го мирот во нивните животи, а на крајот и во сопствениот живот.

Слики

Проповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралезПроповедникот со митралез

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО (1995)

  петок
  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Зелениот фенер (2011)

  петок
  image
  Пилотот Хал Џордан добива еден вонземски прстен што му носи натприродни моќи, но и членство во меѓугалактичкиот ескадрон, кој има задача да го одржува мирот во...
 • Диверзија (2014)

  петок
  image
  Екипа из одсека за наркотике креќе у мисију уклањања једног од најопаснијих картела на свету. Мисија се завршила успешно, а при том је заплењена огромна количина...
 • Трансформери: Последниот витез (2017)

  петок
  image
  Кога Оптимус Прајм оди на мисија да го спаси Сајбертрон, уништувајќи ја Земјата, Бамблби и Кејд Јегер (Марк Валберг) мораат да ги предводат автоботите против...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.