рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.77/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Мартин е платеник најмен од мистериозна биотехнолошка компанија и оди во дивината на Тасманија за да го лови последниот тасманиски тигар. Филмот сликовито го прикажува конфликтот меѓу човекот и дивите животни, но и етичкиот судир меѓу интересите на мултинационалните компании и чуварите на недопрената природа ...

Слики

ЛовецЛовецЛовецЛовецЛовецЛовецЛовец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крвав дијамант (2006)

  image
  Бачени на сцену граѓанског рата и хаоса Сијера Леона деведестих година прошлог века, Дени Арчер, јужноафрички плаќеник и Соломон Ванди, рибар из племена Менде су...
 • Ајкула (1975)

  image
  Импресивна авантура на Стивен Спилберг за огромна бела ајкула која пристигнува на бреговите на плажа во Нова Англија и опустошува сè со крвавите напади на пливачите.
 • Уништен (2010)

  image
  Еден човек се буди во уништен автомобил на дното на клисурата, среде шумата. Во автомобилот има двајца мртви мажи кои не ги препознава бидејќи не се сеќава на...
 • Незапирливи (2004)

  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.