Daniel Nettheim

actor

Режисер:

 1. 1. Доктор Ху (2005), серија
 2. 3. Вајтчепел (2009), серија
 3. 4. Ловац (2011), филм
 4. 7. Бродчрч (2013), серија
 5. 8. Луѓе (2015), серија
 6. 9. Кардиолог (2016), серија
 7. 10. Џек Ајриш (2016), серија
 8. 11. Хероу (2018), серија

Сцеарист:

 1. 1. Ловац (2011), филм
  ...
  (original adaptation)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.