Michael Lange

actor

Роденден: 1950

Режисер:

 1. 1. The Fall Guy (1981), серија
 2. 2. Crazy Like a Fox (1984), серија
 3. 3. Riptide (1984), серија
 4. 8. Досије икс (1993), серија
 5. 11. The Burning Zone (1996), серија
 6. 14. Мартиал Лаw (1998), серија
 7. 15. Intern (2000), филм
 8. 16. Strong Medicine (2000), серија
 9. 17. Jumping Ship (2001), филм
 10. 18. Евервуд (2002), серија
 11. 19. Три Хил (2003), серија
 12. 20. Боунс (2005), серија
 13. 23. Еурека (2006), серија
 14. 24. Vidovitiot (2006), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.