Daniel Sackheim

actor

Режисер:

 1. 1. Ред и закон (1990), серија
 2. 2. Досије икс (1993), серија
 3. 5. Д-р Хаус (2004), серија
 4. 6. Живот (2007), серија
 5. 7. Саутленд (2009), серија
 6. 11. Лонгмире (2012), серија
 7. 16. Бетл Крик (2015), серија
 8. 17. Син (2017), серија
 9. 18. Озарк (2017), серија
 10. 19. The First (2018), серија

Продуцент:

 1. ...
  co-executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.