Во оваа драма се работи за двајца детективи (Метју Меконахи и Вуди Харелсон), чии животи се испреплетуваат за време на 17-годишната потрага по еден убиец од едно бизарно убиство во 1995 година, кое повторно се истражува во 2012 година.
Во оваа драма главните улоги ги имаат Метју Меконахи и Вуди Харелсон, а во неа се работи за двајца детективи од државната полиција на Луизијана, нивните лични и професионални односи за време на 17-годишната потрага по еден убиец со морничав ритуал. Како што се развива мистеријата со текот на времето, која ги менува нивните животи и внесува напнатост во нивното партнерство, секој од нив ја научува цената на илузиите и на одмаздата. Во 2012 година, детективите на државната полиција на Луизијана, Раст Кол и Мартин Харт треба одново да отворат еден случај на убиство на кој работеле во 1995 година. Додека се развива сегашната истрага преку посебни испрашувања, двајцата детективи ја раскажуваат својата приказна за претходната истрага, одново отворајќи ги незалечените рани и доведувајќи го во прашање решавањето на бизарното убиство извршено како ритуал во 1995 година. Временските текови се испреплетуваат и конечно се спојуваат во 2012 година, кога секој од нив е вовлечен во светот за кој верувале дека го оставиле зад себе. Додека учат еден за друг, како и за убиецот, станува јасно дека темнината живее на двете страни од законот.

Беше на каналите:

HBO3  HBO  HBO2  

ПРЕПОРАКИ
 • Прљава значка (2002)

  понеделник
  image
  Виц покушава заобиќи своју превремену пензију тако да се прикључи Одељењу за имиграцију како би учествовао у великој операцији. Као део договора о имунитету Виц...
 • Свеска смрти: Прво име (2006)

  понеделник
  image
  Light Yagami finds the "Death Note," a notebook with the power to kill, and decides to create a Utopia by killing the world's criminals, and soon the world's...
 • Плаве крви (2010)

  понеделник
  image
  Серија прати живот обитељи Реаген, чија је глава обитељи Франк Реаган (Том Селлецк), полицијски начелник. Његова кќи Ерин (Бридгет Моyнахан) је помоќник окружног...
 • Кан (2012)

  понеделник
  image
  Кан је полицијска серија са заплетом, са акцентом на особи која стоји иза криминала. Херој серије је полицајац у инвалидским колицима, али бржи и спремнији од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.