poster

The Haunting of Hill House

The Haunting (1963)

Horror | Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Robert Wise

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.5/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Dr. Markway, doing research to prove the existence of ghosts, investigates Hill House, a large, eerie mansion with a lurid history of violent death and insanity. With him are the skeptical young Luke, who stands to inherit the house, the mysterious and clairvoyant Theodora and the insecure Eleanor, whose psychic abilities make her feel somehow attuned to whatever spirits inhabit the old mansion. As time goes by it becomes obvious that they have gotten more than they bargained for as the ghostly presence in the house manifests itself in horrific and deadly ways.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (1988)

  image
  Following up the previous Nightmare film, the dream demon Freddy Krueger is resurrected from his apparent demise, and rapidly tracks down and kills all three of...
 • Hosteli 3 (2011)

  image
  Një grup miqsh ndërmarrin një udhëtim drejt 'qytetit të mëkatit' Las Vegas, për të marrë pjesë në një festë beqarie. Por në vend të aventurave të çmendura, ata...
 • Bujtina 1 (2005)

  image
  2 shoke amerikane dhe 1 islandez eksplorojne Europen me çantat në krahë. Degjojne per nje bujtine ne Sllovaki me vajza te bukura që duan vetëm turiste. Nisen...
 • Dhomë e lirë (2007)

  image
  K.Backinsale, L.Wilson. David dhe Amy Fox jane në prag të divorcit. Ky është udhëtimi i fundit qe po bëjnë bashkë, dhe gjithçka vazhdon ters: makina e tyre pëson...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.