Vlerësimi: 8.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.7/10
(290 Voto)

PëRMBLEDHJE

Me Tom Hanks në rolin e Forrest Gump: një mashkull i zakonshem, që me shpirtin e tij të paster del se perfaqeson një brez të terë. Një ngjarje e shënuar kinematografike, një fenomen i vërtetë kostumesh. Film fitues i 6 çmimeve Oskar.

Fotot

Forrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest GampForrest Gamp

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shoku ynë (2019)

  image
  Jason Segel, Dakota Johnson, Casey Affleck. Bazuar në një histori të vërtetë dhe të jashtëzakonshme. Pas marrjes së një lajmi tronditës, një çift gjen mbështetjen...
 • Note dashurie (2007)

  image
  Kur këngëtari i njohur Jaime Derringer, një yll i muzikës country, vendos t’i japë një intervistë kritikes së muzikës klasike, Nora Flannery-it, nuk e priste që...
 • Shije hekuri e kocke (2012)

  image
  Marion Cotillard. Një dramë shumëdimensionale mes një luftëtari ndeshjesh të jashtëligjshme dhe një stërvitëseje balenash që tregon se jeta fillon pikërisht...
 • Korrespondenca (2016)

  image
  Jeremy Irons, Olga Kurylenko. Një histori unike dashurie mes një profesori astrofizike dhe një studenteje masteri, marrëdhënie e cila vazhdon nëpërmjet një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.