ИЗВОР НА НОВОСТИ: МКД.мк

Босанско-македонската копродукција „Буре барут“ вечерва во МНТ

Maџели се враќа во МНТ, в сабота премиера на „Еден месец на село“

На фестивалот „Браќа Манаки“ претставена Европската програма ЛИМ

На „Браќа Манаки“ продолжува натпреварот за „Златна камера 300“

MOT денеска на три сцени

Роџер Дикинс: Сакам филмови што се фокусираат на ликовите

Почна ИФФК „Браќа Манаки“, Кардинале, Дикинс и Стојнова ги добија наградите (ФОТО)

Рено - официјален превозник на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Клаудија Кардинале пристигна во Битола (ФОТО)

Четири претстави викендов на МОТ и презентација на проектот Гледај.мк

Вечерва во Битола почнува филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

„Сценографии 35“ и две претстави на МОТ

Продукциските можности и македонската кинематографија претставени на фестивал во Германија

Наградата „Ристо Шишков“ за Благоја Чоревски

Наградата „Голема ѕвезда“ на македонските филмаџии за Милица Стојанова

Слободан Унковски: Не се грижам за своето место во историјата

Кинотека на Македонија: Филмски циклус 100 години Бергман

„Златна роза“ за најдобра режија за филмот „Мејкинг Оф“ на Кузмановски

Ревија на македонски филмови во киното Синеплекс

Јани Бојаџи: министерот и премиерот дадоа „лиценци за убивање“

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.