СОДРЖИНА

Извонредниот Мартин Скорсезе во возбудливиот трилер чие дејство се одвива во Бостон. Бостонската полиција тргнува во акција против организираниот криминал. Младиот и темпераментен полицаец Били Костиган мора да се инфилтрира во мафијашкиот синдикат за да се здобие со довербата на озогласениот шеф на ирската мафија, Френк Костело. Истовремено, Костело го праќа младиот и амбициозен криминалец Колин Саливен да се вметне во редовите на полицајците како доушник.

Слики

ПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојнитеПокојните

Прегледи


Прегледано од Miso
среда, 12 февруари 2020 05:36
Očekivao sam više od od ekipe vrhunskih glumaca i poznatog režisera. Uvod u film je nepovezan, prevod se ne može pročitati, prestao sam gledati posle pola sata!
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Шверцери (2012)

  денес
  image
  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана...
 • 39 степеника (1935)

  денес
  image
  Лондон, тридесете године. Приликом представе у којој Човек-свезналица демонстрира своју тачку погаѓања, Канаѓанин Ханај, који се ту случајно затекао, биќе сведок...
 • Окрутне улице (1973)

  денес
  image
  Цхарлие је доброќудни ситни утеривач дугова за свог утицајног стрица у њујоршком кварту Мала Италија. Најбољи му је пријатељ проблематични Јохннy Боy, који...
 • Der Tod wirft lange Schatten (2008)

  денес
  image
  At an exchange of documents for cash, a fire-fight ensues in which Michele Giustina accidentally kills his brother Paolo, making him the only heir of grandfather...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.