poster

Астерикс во Британија

Astérix chez les Bretons (1986)

Режисер: Pino Van Lamsweerde
Minimax | 8.7.24 | 09:00

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(29 гласови)

Содржина

Минијатурни Астерикс и његов прилично велики пријатељ Обеликс, ратници из јединог галског села које и даље одолева римској инвазији, креќу у мисију у којој треба да доставе буре друидовог магичног напитка који ќе помоќи Астериксовом роѓаку у Британији да се избори са надолазеќом римском војском.

Сцеарист: ,
Продуцент: Yannik Piel
времетраење: 79 мин

Слики

Астерикс во БританијаFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLАстерикс во БританијаFoto: RTL / © 1986 Gaumont - Dargaud - Goscinny Production - Egmont. All rights reserved.Foto: RTL / © 1986 Gaumont - Dargaud - Goscinny Production - Egmont. All rights reserved.Foto: RTL / © 1986 Gaumont - Dargaud - Goscinny Production - Egmont. All rights reserved.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Малиот директор:Семеен бизнис (2021)

  image
  Браќата Темплтон се пораснати и повеќе не се толку блиски. Но, ново бебе директор со нова технологија има начин како да ги спои повторно и како да го развие...
 • Крудс (2013)

  image
  „Крудс“ е хумористична авантура, која го следи првото модерно семејство на светот, во неговото неверојатно патување. Кога е уништена пештерата што отсекогаш била...
 • Падингтон 2 (2017)

  image
  Омилениот лик од култната британска серија сликовници, мечето Падингтон, се враќа на екраните со нови авантури. Падингтон е среќно сместен кај семејството Браун и...
 • 7. Патуљак (2014)

  image
  На осамнаести роѓендан принцезе Росе - Снежане, су позвани сви: Пепељуга, Црвенкапица, Мачак у чизмама, седам патуљака... Али мало пре поноќи, Бобо, седми...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.