СОДРЖИНА

Ендру, Мет и Стив се типични тинејџери и секој од нив има посебен карактер и се соочува со познатите средношколски предизвици, создавајќи нови пријателства и истражувајќи ги новите аспекти на нивните променливи животи. Тие се несовршени, чудни и по малку невнимателни. Како и многумина од нас, тие се опседнати со запишување на нивните животи, што е вообичаено, а сепак во нивниот случај и невообичаено. Тоа е така бидејќи Ендру, Мет и Стив наидуваат на нешто што е надвор од нивното или чие било разбирање. Нивното откритие ги води кон тоа тие да добијат моќни телекинетички способности или, според жаргонот од стриповите, имаат супермоќи. Сега стануваат способни речиси за сè, можат да ги движат предметите само со помислата на нив и да згмечуваат автомобили само преку својата волја. Тие учат да летаат и со тоа им се исполнува најголемата желба. Тогаш работите стануваат мрачни. Што би сториле вие доколку ова ви се случи вам? Што би биле способни да направите?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сончева светлина (2007)

  среда
  image
  Годината е 2057, Сонцето умира, а човештвото се соочува со исчезнување. Последната надеж на Земјата лежи во „Икар 2, вселенски брод со екипаж од осум мажи и жени,...
 • Land (2021)

  среда
  image
  Edee, in the aftermath of an unfathomable event, finds herself unable to stay connected to the world she once knew and in the face of that uncertainty, retreats...
 • Црниот витез (2001)

  среда
  image
  По претрпен удар во глава, Џамал, вработен во забавен парк инспириран од средниот век, се буди во Англија од 14-век.
 • Само море зна (2017)

  среда
  image
  Оскаровци Рејчел Вајс и Колин Ферт у истинитој причи Доналда Кроухерста чији је покушај опловљавања света једрилицом једна од највеќих мистерија у историји. Филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.