рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Дантес, морнар што е погрешно обвинет за предавство од својот надобар пријател Фернанд, која ја сака Мерцедес, девојката на Дантес, за себе.
Дантес е затворен на островскиот затвор „Шато Диф“ цели 14 години, каде заговара одмазда против оние што го предадоа. Со помош од друг затвореник, тој бега од островот и почнува да се трансформира себе си во богатиот Гроф Монте Кристо, што е дел од неговиот план за одмазда. Смелиот млад морнар Едмонд Дантес е чесен човек чиј спокоен живот е одненадеж нарушен кога неговиот најдобар пријател го измамува и го краде срцето на неговата свршеница. Намерно и незаконски затворен, Дантес е заробен во кошмар што трае 13 години, сѐ додека не избега и се трансформира во мистериозиот и богат Горф Монте Кристо. Остроумно немилосрден, Дантес кова план систематски да ги уништи оние што го предадоа.

Слики

Грофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте КристоГрофот Монте Кристо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Голем грабеж (2009)

  вторник
  image
  Група полицајци во фирма за безбеден транспорт со блиндирано возило ги ризикуваат животите кога почнуваат грабеж против сопствената компанија. Вооружени со...
 • Спајдермен (2002)

  вторник
  image
  Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера...
 • Бевме војници (2002)

  вторник
  image
  Била је то прва велика битка у Вијетнаму, у којој су учествовале америчке снаге. Године 1965, пуковник Хал Мор и његов одред који чини 400 људи, спустили су се у...
 • Зрно утеха (2008)

  вторник
  image
  Истрага го води Џејмс Бонд (Даниел Крег) на трагата на Доминик Грин (Метју Алмарик), светски познат бизнисмен за зелена технологија. Кога Грин помага во пуч во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.