poster

Повратак у аустралску дивљину

Back to the Outback (2021)

Режисер: Harry Cripps, Clare Knight

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

СОДРЖИНА

Tired of being locked in a reptile house where humans gawk at them like they're monsters, a ragtag group of Australia's deadliest creatures plot a daring escape from their zoo to the Outback, a place where they'll fit in without being judged for their scales and fangs. Leading the group is Maddie, a poisonous snake with a heart of gold, who bands together with a self-assured Thorny Devil lizard Zoe, a lovelorn hairy spider Frank, and a sensitive scorpion Nigel. But when their nemesis Pretty Boy, a cute but obnoxious koala unexpectedly joins their escape, Maddie and the gang have no choice but to take him with them. So begins a hair-raising and hilarious road trip across Australia, as they are pursued by a zookeeper Chaz and his adventure-seeking mini-me.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Осветници поверљиво: Црна удовица и Панишер (2014)

  денес
  image
  Након уплитања у тајну мисију, агент ШИЛД-а и Црна Удовица хватају Панишера. По нареѓењу директора, Ника Фјурија, Панишер и Удовица послати су да зауставе...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Филмот на лутите птици (2016)

  денес
  image
  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени...
 • Танц на месечината (1997)

  денес
  image
  Иако изгледа како сите други, тринаесетгодишната Мадлен се чувствува доволно поинаку да се посомнева дека е вонземјанка од друга планета. Мадлен ќе го мина летото...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.