GRETA GERWIG

Актерот:

 1. ...
  Abbie Porter
 2. 2. Џеки (2016), филм
  ...
  Nancy Tuckerman
 3. ...
  Dawn Wiener
 4. ...
  Brooke
 5. ...
  Maggie
 6. 6. Рај (2014), филм
  ...
  Julia
 7. ...
  Pegeen Mike Stapleford
 8. ...
  Frances
 9. ...
  Patrice
 10. 10. Артур (2011), филм
  ...
  Naomi
 11. ...
  Violet
 12. ...
  Florence Marr
 13. ...
  Megan
 14. 14. China, IL (2008), серија
  ...
  Pony Merks

Сцеарист:

Режисер:

Глас:

 1. ...
  Tracy Walker

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.