poster

Малите жени

Little Women (2019)

Режисер: Greta Gerwig

Каде да се погледне
U kinima od 23.1.20
Cineplexx
рејтинг: 8.3/10
Ocjena korisnika: 3/10

СОДРЖИНА

Филм базиран на истоимената книга во која се пишува за животот на четирите сестри, Ејми, Џо, Бет и Мег и нивното растење во Америка по Граѓанската војна. Иако многу различни една од друга, сестрите Марч цврсто стојат една до друга во ера на промени и тешкотија.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Книгата на љубовта (2016)

  денес
  image
  Архитектот од Њу Орлеанс, Хенри, уште тагува поради трагичната смрт на неговата бремена сопруга, па се спријателува со една тинејџерка бездомничка. Со текот на...
 • Не пукај (2018)

  денес
  image
  9-годишниот Дејвид ги изгубил своите родители и сестра му во еден напад. Неговиот дедо Алберт, има невозможна задача да му овозможи на Дејвид перспектива во...
 • КАКО СЕ ИЗГУБИВ СЕБЕСИ (2009)

  денес
  image
  За повеќето жители на Њујорк, 9/11 е ден кога се случи „крај на светот“ или барем тие така го гледаат тоа. Ништо немаше смисла... Ни за Џејк, млад новелист кој...
 • Реплики (2018)

  денес
  image
  Познатиот невролог Вилијам Фостер, чија сопруга и трите деца загинуваат во сообраќајна несреќа, целосно очаен, со помош на неговиот најдобар пријател и колега...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.