Frank Miller

Роденден: 1957

Актерот:

 1. ...
  Parole Officer
 2. ...
  Walter Davenport
 3. ...
  Frank, the Chemist
 4. ...
  Priest
 5. 5. Спирит (2008), филм
  ...
  Liebowitz
 6. ...
  Self - Writer; Artist (archive footage)
 7. ...
  Sam

Режисер:

 1. 2. Спирит (2008), филм
 2. 4. Cursed (2020), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (story)
 3. ...
  (based on the graphic novels by)
 4. 4. Електра (2005), филм
  ...
  (comic book characters)
 5. 5. 300 (2006), филм
  ...
  (graphic novel)
 6. 6. Спирит (2008), филм
  ...
  (screenplay)
 7. ...
  (graphic novel)
 8. 8. Вулверин (2011), серија
 9. ...
  (comic book)
 10. ...
  (comic book)
 11. ...
  (graphic novel "Xerxes")

Продуцент:

 1. 1. 300 (2006), филм
  ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.