СОДРЖИНА

Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани, проститутки, очајни насилни. Некои бараат одмазда, а некои желба за искупување.
Во овој насилен црн трилер се преплетуваат повеќе приказни од популарните стрипови на Френк Милер и се прикажува еден свиреп град низ очите на неговите ликови. Брус Вилис игра темпераментен полицаец кој се заколнал дека ќе заштитува една секси стриптизерка (Џесика Алба); Мики Рурк е одметник со мисија да ја одмазди смртта на својата единствена љубов (Џејми Кинг); Клајв Овен го игра Двајт, тајната љубов на Шели (Британи Марфи), кој ја поминува ноќта бранејќи ја Гејл (Розарио Досон) и нејзините стари пријателки (Девон Аоки и Алексис Бледел) од еден опасен човек (Бенисио Дел Торо) со страст за насилство.

Слики

Градот на гревотMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотГрадот на гревотMiramaxГрадот на гревотГрадот на гревот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необраѓени драгуљи (2019)

  четврток
  image
  Howard Ratner (Adam Sandler) is a once successful New York gems dealer whose gambling addiction has left his family and career in shambles, and him hundreds of...
 • Мистерии на стројничката: Уметност на убивањето (2021)

  денес
  image
  Славната стројничка Енџи Доув (Даника МекКелар) се наоѓа среде уште едно убиство, овој пат во истиот музеј каде што татко ѝ, пензионираниот полициски детектив Ник...
 • Средба со злото (2012)

  денес
  image
  Џон е разочаран татко и сопруг, кој под водството на еден таинствен странец се претвора во херој што е подготвен на сѐ за да го заштити своето семејство.
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.