рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 9.75/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот е врз основа на познатиот стрип на Френк Милер. Бетмен се враќа во Готам по години во пензија. Тој мора да се справи со нови и смртоносни напади од старите злосторнички сили.
Во безнадежната и злокобна иднина, минува цела деценија откако Брус Вејн ја остава својата наметка, следејќи ги повеќето други суперхерои кои се присилени да се пензионираат. Соочувајќи се со зрелата доба, неуморниот Брус Вејн ја смирува својата фрустрација со тркачки автомобили и со алкохол, но „лилјакот“ сè уште го повикува кога гледа како неговиот град станува цел на банди од варварски криминалци, познати како „мутанти“. Враќањето на Харви Дент како човек со двојно лице, конечно го тера Вејн уште еднаш да ја облече наметката на Темниот витез, а драматичното фаќање на негативецот го враќа во борбата против криминалот, правејќи го и цел на полицијата, но и нова надеж за осамениот град Готам. Тој е особено инспириран од тинејџерката по име Кери, која го прифаќа ликот на Робин и на крајот го спасува Бетмен од еден брутален напад на водачот на мутантите. Вооружен со нов партнер и раздвижен поради крајната цел, Темниот витез се враќа за да го брани Готам од новите, но и од старите непријатели.

Слики

Бетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 делБетмен Темниот витез се враќа, 1 дел

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѕвездени кучиња: Тропска авантура (2020)

  понеделник
  image
  Кога мистериозен и опасен вртлог се појавува во Атлантскиот океан, астронаутите Белка и Стрелка одат да истражат. Со помошта од нивните добри другари, Белка и...
 • The Nutcracker Sweet (2015)

  понеделник
  image
  It's Christmas Eve and Marie is excited for the celebrations to begin. However, as night falls, Marie finds herself drawn into a battle between a toy soldier army...
 • Nezha Reborn (2021)

  понеделник
  image
  While living as an ordinary deliveryman and motor racing fan, Nezha encounters old nemeses and must rediscover his powers to protect his loved ones.
 • The Reef 2: High Tide (2012)

  понеделник
  image
  Trained in the skills of sea power, Pi the fish can fight a shark, sink a squid or batter any random predator that ever threatens his friends and neighbors on the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.