СОДРЖИНА

Бетмен се враќа во Готам за да се справи со новите напади на злобните сили. Во вториот дел, борецот за правда се соочува со својот непријател Џокерот, како и со милитаризираниот Супермен, кој спроведува правда во името на САД.
„Темниот витез“ заедно со новиот помошник Робин конечно си го повратија Готам Сити и зрак на надеж се појавува во владеењето на теророт што во градот го предизвикуваат мутантите. Кога Бетмен се враќа во центарот на вниманието, медиумите откриваат многу полошо зло во клиниката „Аркам“, а тоа е Џокерот! Џокерот, кој е вечен, смртен непријател на Бетмен, има пеколен план, кој може да го повлече Бетмен во најтемните делови на лудоста. Додека кон Готам наближува глобална катастрофа, со неа пристигнува таинственото лице на Супермен, кој овој пат на пик го има Бетмен. Погледнете како остарениот „Темен витез“ води неуморна војна против криминалот, докажувајќи дека храброста и волјата навистина се безвремени.

Слики

Бетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 делБетмен Темниот витез се враќа, 2 дел

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Последња фантазија ВИИ: Нова претња (2005)

  денес
  image
  Две су године прошле откако су Клод Страјф, Тифа Локхарт и Берет поразили снаге зла у лику Сефирота, две су године откако рушевине Мидгара остају као подсетник на...
 • Свемирски пси (2010)

  денес
  image
  Ова узбудљива прича прати прва два пса која су лансирана у свемир, кружила око Земље и среќно се вратила куќи. Белка и Стрелка су се упутили на свемирску авантуру...
 • Зајакот Петре (2018)

  денес
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.