Christopher Knopf

actor

Роденден: 1927

Умре: 2019

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (teleplay)
 4. 5. Хајка (1960), филм
  ...
  (screenplay)
 5. 6. Cimarron Strip (1967), серија
  ...
  (developer)
 6. 7. Бравос (1972), филм
  ...
  (teleplay)
 7. 9. Потера (1975), филм
  ...
  (screenplay by)
 8. ...
  (screenplay)
 9. 11. Petar i Pavao (1981), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.