poster

Један воз за две битанге

Emperor of the North Pole (1973)

Режисер: Robert Aldrich

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.78/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Америка, 1933. На врхунцу економске кризе земљом лута хиљаде људи. У потрази за послом луталице се често илегално укрцавају на теретне возове, што кондуктери настоје да спрече. У томе је посебно бруталан кондуктер Шек, који ќе једног скитницу ударити чекиќем у главу, са ужитком пратеќи како несретник након тога гине на шинама. Иако на гласу као кондуктер чијим се возом скитнице немогу возити, на Шеков воз успевају да се укрцају двојица таквих, надалеко познати Број један и млади "Цигарета" ...

Слики

Један воз за две битанге

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Незапирливи (2004)

  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
 • Стрелец (2021)

  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
 • Скајфол (2012)

  image
  Кога последната мисија на Џејмс Бонд (Даниел Крег) тргнува наопаку, агенти ширум светот се изложени и МИ6 се нападнати. Овие настани доведуваат до тоа авторитетот...
 • Невозможна Мисија: Последици (2018)

  image
  Откако опасната задача за враќање на украдениот плутониум тргнува наопаку, Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим мораат да се здружат со атентаторот на ЦИА, Аугуст...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.