poster

The King's Thief

The King's Thief (1955)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10

СОДРЖИНА

Lady Mary's father is innocently accused of treason and is executed. It is the King's evil chancellor, the Duke of Brampton, who has found a way of getting rich by accusing wealthy nobles of treason, having them killed, and then expropriating part of their fortune along with their troops. Lady Mary travels to London to meet the Duke, and at the same time, meets the daring and handsome highwayman Michael Dermott. Dermott has stolen the Duke's notebook where the list of targeted noblemen has been written down. The Duke is very anxious to get his notebook back.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Исцелител (2013)

  image
  Филм снимен според истоимениот бестселер на Ноа Гордон, прв дел од трилогијата што ја прочитале милиони читатели низ целиот свет и која е прогласена за една од...
 • Изгубљени град З (2016)

  image
  Базирано на књизи новинара Давида Гранна и невероватној истинитој причи о пуковнику Персију Фовсету, који се почетком 20. века упутио у Амазонију у потрази за...
 • Писмо за кралот (2008)

  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Црвениот орел (2011)

  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.